top of page

Hakkımda

Çellist, anne, öğretmen

Ozlem Gursoy.png
Özlem Gürsoy

1983 yılında İzmir'de doğdum. 1994 yılında DEÜ Devlet Konservatuvarı'nın viyolonsel bölümüne Prof. Erol Ekeranber'in öğrencisi olarak girdim ve 2004 yılında mezun oldum. Lisans eğitimime Prof. Özcan Ulucan ile devam ettim.

 

Eğitim hayatım boyunca Bremen Gençlik Orkestrası'nın çello grubunda Türkiye'yi temsil ederek çeşitli ülkelerde konserler verdim. Konservatuvarda düzenlenen Alexander Rudin ile masterclass çalışmasına katıldım.

 

Mezun olduğumda Antalya Senfoni Orkestrası'nın davetiyle sözleşmeli sanatçı statüsünde göreve başladım ve 2007 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'na geçerek 2010 yılına kadar her iki orkestrada da çalışmalarıma devam ettim. Bu yıllar arasında her iki orkestranın açtığı kadro sınavlarında 1. yedek olduktan sonra Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın sınavına katılarak 2011 ile 2016 yılları arasında BiFO konserlerinde yer aldım. Ayrıca aynı şehirde ve farklı şehirlerde birçok özel ve devlet orkestrasının konserlerinde misafir sanatçı olarak bulundum.

Piyano ve çello öğretmeni, serbest performanslar, misafir sanatçı ve anne olarak kariyerime devam ediyorum.

bottom of page